تبلیغات
فرهنگ پرواز+ تغییر آدرس - چرا انتخابات در ایران آزاد نیست؟
 
چهارشنبه 20 دی 1391 :: نویسنده : علیرضا
حکایت باز هم همان حکایت موش به سوراخ نمی رفت جارو به دم خودش وصل می کرد!
حکایت همان حکایت گربه دستش به طمعه نمی رسید می گفت مزه اش تلخه!
حکایت همان حکایت عروس نمی توانست برقصه می گفت زمین کجه!
حکایت همان حکایت دزدی که دزدی می کرد و بعد می گفت اصل به نیت کار است که نیتم نان در آوردن برای زن و بچه ام است!
عزیزانی مثل تعداد زیادی از اصلاحطلبان عزیز وطن فروش! و افرادی مثل ع -م و ع-ه-ر و م-خ و غیره و ذالک است! که تند تند می گویند باید انتخابات آزاد برگزار شود!
واقعا در ایران انتخابات آزاد نیست؟
دقیقا درسته! هیچ انتخاباتی در ایران از اول انقلاب اسلامی آزاد نبوده است ! دلیلش هم این است که مستضعفان هم می توانند در انتخابات شرکت کنند و رای بیاورند و رئیس جمهور شوند! بعد این وسط یک عده خدا شناس و یک عده مردم خداجو که از صبح تا شب در احزاب مختلف و دیگر مکان ها مثل صنف زحمتکش دلالی ماشین و میوه و تره بار و جدیدا دلار و خرده هاش! و  علی خصوص یک عده آقازاده فراری و غیر فراری باید برای خریدن ساندویچ تا جنوب شهر و میدان آزادی طی مسیر کنند ! در آخر سر هم بهشان تهمت فتنه گری بود و غیره می زنند حتی اگر در انتخابات با تمام قوا شرکت کنند نمی توانند به پاستور سری بزنند!
چه راه حل هایی وجود داره که می توان در ایران اسلامی انتخابات آزاد برگزار شود؟
اولین راه این است که چند ماه مانده به انتخابات از طریق شبکه های دوست ولی آن ور آبی مثل بی بی سی و صدای آمریکا و ..... تبلیغات شدیدی را برای شرکت نکردن مردم در انتخابات انجام دهیم و بعد بگوییم تنها راه شرکت مردم در انتخابات ! شرکت کردن افراد مسئله دار با نظام است!
دومین راه این است که دست به دامن برخی افراد ساده لوح در داخل نظام به خصوص در داخل دانشگاه ها مثل ...! شویم که رضاخان را نماد روشن فکری در ایران می دانند!
سومین راه این است و خواهد بود! که از افراد سابقه دار نظام که خانواده اش داعیه طلبکاری از نظام دارند را به صحنه بیاوریم برای این که رهبر گروهشان چرا در فلان روز در نامه سلام نداده است کتاب چاپ کنیم و تورم 40 درصدی دولتش را توسعه ی اقتصادی بنامیم و به مردم بگوییم اگر انتخابات آزاد برگزار شود افرادی مثل این بنده خدا و یا خود این بنده ی خدا به صحنه خواهند آمد!

سومین راه می توان با درج توهین و افترا به علامه های مختلفی مثل رئیس موسسه ی امام خیمنی ! و این که هرکس از مجریان یا ناظران انتخابات با این بنده خدا نسبت و یا سابقه ی کاری ویا شاگردی ایشان را داشته باشند ! آن انتخابات آزاد نخواهد بود ! پس مردم خود بخود حساب کار دستشان خواهد آمد!

چهارمین راه برای برگزاری انتخاباتی آزاد دعوت از افرادی است که می توانند یک شبه ! کل ملت را تقدیم عناصر چپ و لبیرال کنند که در این راه باید هزنه های زیادی را قبول کرد !

پنچمین راه که خیلی هم بی قانونی نیست ! چرا که توسط خود قانون نویسان در مجلس! انجام میشد این است که بگوییم اگر انتخابات آزاد برگزار شود یاید تمام افرادی که خواستار کاندیداتوری شدن هست باید از تمام نمایندگان فعلی و از جمله قبلی ها! حتی اگر از مجلس ششمی ها هم باشند اشکالی ندارد ! امضا جمع کند! بالاخره رجلی گفتند از قدیم دیگر!


ششمین راه اصولی این است که آیت الله جنتی و دیگر همفکرانش چه الان و چه در آینده تخریب شخصیتی کنیم ! بالاخره هرکس پر پاستور خواهد جور میدان تهمت و تخریب را کشد!

هفتمین راه اساسی برای برگزاری انتخابات آزاد این است که کل بدبختی فعلی مملکت و حتی بدبختی های سابق مملکت چه از اول انقلاب و چه قبل از اول انقلاب ! را بر سر رقیب یا گروه رقیبمان بریزیم و بگوییم اگر رقیبمان برگزار کننده ی انتخابات باشد انتخابات آزاد و سالم نیست! و برای این منظور فرد مورد نظر را قبل از اتمام ریاست جمهوری اش 
استیضاح و سلب صلاحیت کنیم!

هشتمین راه برای آزاد کردن انتخابات و نه یارانه ها !!! این است که انتخابات را به پیشنهاد یکی از افرادی که تا به  حال دوبار در انتخابات شرکت کرده و رای حتی هم ولایتی هایش را هم نیاورده است ! انتخابات را افغانیزه کنیم! و ...

نهمین راه ! این است که هر وقت دولتی که رقیبمان است تا به مردم کوچکترین خدمتی به مردم کرد بگوییم رای ها مهندسی شده است !
دهمین راه این است که وقتی می خواهیم کاندید مورد نظرمان که عقلش کمی دچار انحراف فکری است را بیاوریم و به مردم صد ها بار بگوییم که ملت خودشان حق انتخاب دارند !و این را پشت سر هم با هر کاری مثل گفتگوی زنده با مردم و یا استفاده از سخن بزرگان و غیره به کار ببریم ! آن وقت حتی اگر قرار بوده که کاندیدمان رد صلاحیت شود دیگر رد صلاحیت نمی شود و انتخابات آزاد آزاد می شود!
یازدهیمن راه این است که وقتی دیدیم اگر انتخابات طبق نظر خودمان آزاد آزاد آزاد بر اساس راه های گفته شده بود بیاییم دم از وحدت بزینم و بگوییم گذشته ها گذشته ! فتنه گر و سکوت گر و دوپهلو و چند پهلو دیگر گذشته ! و وارد میدان انتخابات می شویم!
در ضمن اگر تمامی راه های بالا را انجام دادیم و باز هم انتخابات آزاد نشد عیب از خودمان بوده که عقلمان را آزاد کرده بودیم و رفته چرا که انتخابات همیشه در ایران آزاد بوده است....
همین ....
نوع مطلب : فرهنگ سیاسی، فرهنگ طنز، 
برچسب ها : انتخابات آزاد، برگزاری، طنز، فرهنگ آزاد،
لینک های مرتبط :


سه شنبه 10 بهمن 1391 11:43 ب.ظ
سلام متن جالبی بود نمی دانم خودتان نوشتید یا نه حرفتون پشت پرده بود ولی به نظرم خوب اشاره هایی کردید بازم سر میزم الان وقت ندارم بازم ممنون
علیرضا اگر ریا نباشد!
خودم نوشتم!
دوشنبه 25 دی 1391 08:42 ق.ظ
سلام .اینجاست که میگن دشمن دانا به از دوست نادان.انقدر پای منبر ها نشستن وموعظه وتاریخ گوش کردن .لطفاً به وبلاگم سر بزنید و کمبود وکاستی های وبم را بیان کنید.با تشکر
شنبه 23 دی 1391 02:02 ب.ظ
سلام. جالب بود. انصافا آقای رفسنجانی، واقعا متوجه نمیشه که داره با این حرفاش چیکار میکنه؟ من بعید می دونم اینقدر کم شعور باشه. فکر میکنم اون داره به عمد چنین میکنه و داره توی روی رهبری می ایسته. آدم هی میخواد بگه ایشالا گربه است ولی ظاهرا در مورد اینها، این حکایت چندان صادق نیست.
شنبه 23 دی 1391 01:03 ق.ظ
سلام
خیلی زیبا نوشتی، آفرین
واقعا همینه از نظر اونا همینا میشه انتخابات آزاد
جمعه 22 دی 1391 01:06 ب.ظ
سلام
فك میكنم دیگه مردم ما خیلی با فهم تر عاقلانه تر از انتخابات گذشته تصمیم خواهند گرفت
و دیگه دروغ خنده دار تقلب وآزادی و...باور نمیكنن
اون آدمای احمقی كه منافع خودشونو به منافع یه مات ترجیح میدن وبراش دست به هر كاری میزنن بدونن ما همیشه گوش به فرممان رهبر عزیزمون هستیم و حاضریم حماسه های دیگه ای مثل 9دی رو هر چند بار دیگه ای كه لازمه رقم بزنیم و این رو هم بدونن اگه یكبار دیگه بخوان دست از پا خطا كنن دیگه بار آخرشون خواهد بود!!!!
جمعه 22 دی 1391 01:05 ب.ظ
سلام
فك میكنم دیگه مردم ما خیلی با فهم تر عاقلانه تر از انتخابات گذشته تصمیم خواهند گرفت
و دیگه دروغ خنده دار تقلب وآزادی و...باور نمیكنن
اون آدمای احمقی كه منافع خودشونو به منافع یه مات ترجیح میدن وبراش دست به هر كاری میزنن بدونن ما همیشه گوش به فرممان رهبر عزیزمون هستیم و حاضریم حماسه های دیگه ای مثل 9دی رو هر چند بار دیگه ای كه لازمه رقم بزنیم و این رو هم بدونن اگه یكبار دیگه بخوان دست از پا خطا كنن دیگه بار آخرشون خواهد بود!!!!
پنجشنبه 21 دی 1391 05:03 ب.ظ
سلام علیکم

بسیار عالی
این اسم رمزگذاری ها دیگه دردی از اینها دوا نمی کنه

الحمدلله آقا هم خوب این اسم رمزِ(انتخابات آزاد) رو باطل کردند در سخنان اخیرشون

یا غریب مدینه
پنجشنبه 21 دی 1391 03:10 ب.ظ
سلام.ممنون بابت دعوتتون.خوندم مطلب رو...خوشبحالتون که اطلاعاتی داریددرباره سیاست و... من که صفرم توسیاست...
پنجشنبه 21 دی 1391 02:27 ب.ظ
سلام
وبلاگ فوق العاده ای دارید نظرتون رو دیدم متشکر شما لینک شدید.
پنجشنبه 21 دی 1391 01:05 ب.ظ
سلام
متن خوبی بود.
با افتخار لینکتان کردم.
یا حسن مجتبی (ع)
پنجشنبه 21 دی 1391 10:15 ق.ظ
سلام
ما پشتیبان ولایت فقیه هستیم
سید علی لب تر کند جانم فدایش میکند
پنجشنبه 21 دی 1391 09:58 ق.ظ
سلام یه راه رو نگفتی فک کنم بریزیم جلو شورا نگهبان بزنیم ببندیم تا نامزدهای مورد نظر ما تایید شن حالا میخواد به قانون پایبند باشن یا نه توفیری نداره
راستی چرا نظرت و در مورد پستم ننوشتی؟
علیرضا سلام؛
والا یک مدته سر قضیه بی حجابی و مد های جدید بعضی خانم ها و عریانی نیم تنه پایین بعضی از آن ها فکرم مشغوله؛خواستم مطلبی بنویسم ؛نشد؛این را نوشتم؛در مورد مطلب شما ؛پاسخی به ذهنم نرسید ؛ در کل این روز ها کمی سرم شلوغه؛
پنجشنبه 21 دی 1391 12:10 ق.ظ
سلام آقا علیرضا!
خوندم!
کمی تا قسمتی غلط تایپی داشت!
اما خیلی خوب و قوی نوشته شده بودو
معلومه حسابی اخبار سیاسی کشور رو دنبال می‌کنید که از این جزئیات خبر دارید.
موفق باشید
یا علی
علیرضا خیلی ممنون!
ولی غلط تایپی منظورتان کدام هاست؟
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


فرهنگ پرواز+ تغییر آدرس
فرهنگ همانی که آقا هم فدایی آن است...
درباره وبلاگ

بسم الله
هرچیزی یک فرهنگی دارد
پرواز هم فرهنگ خود را دارد...
.....................................
استفاده از مطالب فرهنگ پرواز
فقط با ذکر منبع با نام وبلاگ
فرهنگ پرواز اشکال شرعی ندارد


مدیر وبلاگ : علیرضا
نویسندگان
آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :
امام نقی